5 תלמידי שכבת ט' בבי"ס אסיף משגב זכו בפרס ארצי יוקרתי על חיבוריהם

זכייה בחיבורים

תלמידי שכבת ט' בבי"ס אסיף: אשל גורביץ', רון קוגן, הילה רבון, יונתן פרבר ונוה זילברשטיין, זכו בתחרות היוקרתית ע"ש דן דוד בפרסים של אלפי ₪.
פרס דן דוד היוקרתי הינו פרס בינלאומי, המוענק מדי שנה לאנשים ומוסדות שונים בעולם על תרומתם לחברה ולקהילה, אשר הוכיחו הצטיינות מיוחדת ותרומה יוצאת-דופן לאנושות, בתחומי המדע, הרוח, האמנות, השירות הציבורי ועולם העסקים. תחרות החיבורים לנוער Name Your Hero  היא חלק מאירועי פרס דן דוד. תחרות כתיבת החיבורים כללה שני שלבים: בשלב ראשון התבקשו התלמידים להגיש חיבור קצר (באורך כעמוד אחד) המתאר את המועמד/ארגון/מוסד אותו הם רוצים להציע לקבלת פרס דן דוד והסבר לבחירתם. כל תלמידי השכבה כתבו חיבורים, רבים מהם שלחו את חיבוריהם לשלב הראשון. בשלב השני בני נוער שהציעו את ההצעות המעניינות והמרשימות ביותר הוזמנו ליום עיון באוניברסיטת תל-אביב במהלכו הודרכו בכתיבת נייר עמדה מנומק להצעתם. החיבורים הסופיים נבחנו על ידי וועדת הפרס. חמישה תלמידים מבית ספר אסיף משגב זכו על חיבורם המעניין וזכו בפרסים המרשימים.
כמו כן, בית ספר אסיף משגב, שהשתתף לראשונה בתחרות זו, שלח את מספר החיבורים הרב ביותר של חיבורים זוכי פרס, ולכן זכה גם הוא בפרס מכובד של 20,000 ש"ח.
דנית קורן, רכזת לימודי העברית בחט"ב, מספרת על הרקע להשתתפות בתחרות: "בחודשים נובמבר-דצמבר התמקדה הלמידה בשיעורי העברית בשכבת ט' בכתיבת חיבורים. מיומנות הכתיבה הטיעונית נלמדת כספירלה בכל שכבות הלימוד, בשל חשיבותה כבסיס להבעת דעה בכתב ובעל-פה. בשכבת ט' השנה בחר צוות העברית בחט"ב להעמיק מיומנות זו ולהשתתף בתחרות. ההישג וההוקרה ריגשו את כולנו" 
אמיר הרפז,  מנהל בית הספר: "ההשתתפות הרחבה בתחרות וההצלחה בה,  העלתה מאד את קרנה של הכתיבה בשכבה ט'.  הפרס הכספי,  20,000₪, יושקע בשדרוג תכניות לימוד עברית בחטיבת הנעורים בשנה הקרובה. יישר כוח לדנית קורן, רכזת המקצוע בחטיבת הנעורים,  ולצוות המורות המסור. " 6.6.17

פרסומים נוספים - חדשות

לאתר הקתדרה במשגבלאתר מרכז קהילתי משגבלאתר יישוב לדורותלאתר הנופלים
צרו קשר
ד.נ. משגב 20179|
דוברות המועצה|
טלפון:04-9902311|
פקס:04-9902315|
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית משגב, טלפון:04-9902311. האתר מספק מידע כללי בלבד. הנוסח המחייב הוא זה הקבוע בהוראת הדין הרלוונטית כפי שתהיינה מעת לעת.
מועצה אזורית משגב - דף הבית