פסיפס של קהילות
יישוב לדורות
youtube
שבילים ברשת
facebook
ערבית
אנגלית
צור קשר
משגב בחרום
search
דף הבית >
אולפנה למחול- נגללות>

להקות


 טל': 04-9902052   דוא"ל: einat@misgav.org.il

 

מנהלת הלהקה:   עינת גורן

מנהלת אומנותית, מדריכה וכוריאוגרפית:  דגנית רום

מזכירות : סיגל גטומה 04-9902389 דוא"ל ulpana@misgav.org.il


 

 

 

           

ערב פתיחה

לאחר עבודה מאומצת ביותר, עבודה של חודשים רבים חזרנו מפסטיבל כרמיאל- 285  רקדנים, 7 להקות , 5 כוריאוגרפים ועינת גורן - מנהלת להקות אחת.

 

מקטן ועד גדול, מהמצעד שלכאורה פשוט ועד לתחרות הכוריאוגרפיה - בלטו רקדנינו במקצועיות, שאין שנייה לה, ריקודים מיוחדים אחרים ושונים, בהגשה מרגשת ומדוייקת.

הופענו ב- 12 הופעות שונות  במשך שלושת  ימי הפסטיבל.

ג'ונגל

 


רחשי הקהל והתגובות שקבלנו רגשו אותנו מאוד. נעלנו את ערב הפתיחה במחרוזת מרגשת עפ"י שיריה של נורית הירש, הופענו בערב סולנים, על במת האצטדיון - עם להקת המבוגרים בערב של כוריאוגרפיות לזכרו של שלמה חזיז, במופעים משולבים עם להקות נעורים, בערב בכורות, במופע הילדים עם ריקוד שנתן פירוש בימתי לריקוד העם "עוד לא אהבתי די" בכוריאוגרפיה מיוחדת של טל פלד מרלי, עירית שכטר ועדי בראון אטיאס, נעלנו את פסטיבל כרמיאל עם הריקוד המיוחד "בצד השני" ריקוד המשלב מסך עם במה.

ולצד אלה ניגשנו לשתי תחרויות.

וזכינו- בענק!!!

בתחרות הג'אז הופענו עם הריקוד "סעיד" כוריאוגרפיה דגנית רום ומושיק סרדינס

ולאחר הופעה מדוייקת, אנרגטית ומרשימה ביותר זכינו במקום הראשון!!

בתחרות הכוריאוגרפיה למחול ישראלי לבמה חובר ריקוד עפ"י  נושא התחרות "מסע" , באופן קצת שונה ואחר. דגנית בחרה לפסוע במסע חיינו - מילדות לזיקנה דרך הסיפור של העץ הנדיב.

הריקוד התקבל אצל הקהל והשופטים במחיאות כפיים רמות ובהערכה רבה.

הריקוד זכה בשלושת הפרסים הראשונים בכל הקטגוריות!!!!

כוריאוגרפיה, ביצוע ותלבושות.

כוריאוגרפיה של דגנית רום, הדרכה מושיק סרדינס, עיצוב תלבושת – עירית שכטר.

עץ הנדיב

 

שבנו  מהפסטיבל מלאי גאווה , בתחושה שראשית ולפני הכל זכינו בעשייה מרתקת, מאתגרת, מלאה באהבה ושמחה, זכינו ברקדנים מופלאים, מקצועיים, ממושמעים, ובצוות מיוחד במינו.

אנו מאחלים לכל רקדנינו חופשה מהנה ורגועה!

סרטון תדמית ללהקות המחול
 
         
          

30 שנה ללהקות- פרומו למופע שנתי "סימני דרך"כנס בוגרים - 30 שנה ללהקות המחול במשגב

 


לא יאומן - אבל עברו 30 שנה מאז נרקד הצעד הראשון בלהקות משגב.

 

מהיום בו רקדנו במבנה הגלריה המקסיקנית שהיה בו – כלום , דרך מקלט המועצה, האולם הגדול, ובסוף במשכננו הנוכחי - אולמות המחול.


מאות רקדנים רקדו בלהקות מאז הקמתם, כ – 400  הוזמנו לכנס.

לא ספרנו - אבל הגיעו המונים.


ומה היה לנו בכנס?


תערוכת תמונות עם רקדנים מכל השכבות, תצוגת תלבושות מכל הזמנים, סרטים שהוקרנו במקביל, כיבוד מפנק ותוכנית מרגשת ועמוסת זיכרונות.

 


איזה ערב נפלא היה לנו יחד!  מפגש חם וכל כך מרגש!

 

לראות את כולם על ה"משטח" עליו גדלו, עם משפחות, ילדים, בני זוג, חיילים, שנת שירות, (פה ושם הראש התחיל להקריח ...) בטן הריונית, ולכמה שעות החזרנו את הגלגל מעט לאחור, לימים קסומים של יחד, של ריקוד, ובעיקר - של המון אהבה למקום הזה, לבית של כולנו!

יצרנו הזדמנות למפגש מחודש, העלאת חוויות משותפות, זיכרונות, חידוש קשרים והתרגשות. 


במהלך ההכנות לא ידענו, כל צוות הלהקות, איך הערב יעבור ועד כמה הוא יצליח לקלוע למטרות אותן הצבנו לעצמנו. עשינו כל שביכולתנו שיהיה ערב מוצלח, אך מי שהפך אותו לערב קסום, מרגש, מושלם – היו הרקדנים. כל אחת ואחד מהם.

במהלך המפגש החזרנו את כל האורחים להיות לעוד כמה דקות "רקדנים".

קיימנו פעילות חברתית ותנועתית לזכר הימים הטובים של פעם...

שיתוף הפעולה, ההתלהבות, מחיאות הכפיים הסוערות במהלך המופע וכל המחמאות, הפירגון והתגובות המרגשות שלאחר המפגש, נתנו את התחושה שאכן יצרנו פה בית חם ואוהב!


זכינו לאירוע מיוחד במינו אשר נצרב בזיכרון לעוד שנים רבות , העניק לנו כוחות מחודשים והציף אותנו אושר !

 

  

וכך כתבה נתי:

"דגנית, היה לך חלום, לפני 30 שנה, 12 בנים עם 12 בנות, וכולם על במה אחת.

וחלומות, כידוע, נועדו להתגשם.

שנה חלפה, ועוד שנה, ובזכות המון נחישות, התמדה, התגברות על קשיים ובעיקר בזכות הכישרון ,הכישרון הכל כך מיוחד שיש לך, הגישה האנושית, האהבה שלך לעשייה, לרקדנים, היצירתיות הבלתי מוגבלת, האמונה לאורך כל הדרך, והנה - החלום הפך למול עינינו למפעל גדול, מפעל חיים ושמו "להקות המחול משגב" . 

 


קטעים מתוך דברים, שכתבה גילי גבל, בוגרת הלהקות -

 

"להקות משגב זה להיות בבית. מקום שיש בו אמא ואבא, אחים ואחיות-בית.זה לדעת שיש מישהו שדואג שככה תרגיש. זהו צוות של אנשים שאיתך בכל הרגעים האלה. החל מלבחון אותך בכיתה ה', ולחבק אותך כשנפלת בהרמה הראשונה בחיים שלך בכיתה ו'. זה לשלוח אס אמ אס מרגש ביום הולדת.זה לשחרר אותך הבייתה לפני מבחן חשוב. לשלוח מכתב למפקד שלך בצבא בו כתוב: שאמא שלך זכתה באיזה "אוסקר" חשוב, ואתה חייב לצאת לאירוע (אירוע להלן=מופע להקות). זה להכריח אותך לכתוב שיר בכל פעם שאתה מאחר לאוטובוס בחו"ל (מה שמפתח אצלך כישורים שלא ידעת עליהם...), זה להסביר לך שכנס הפלמ"ח חשוב כמו טיסה לברזיל (ובשני המקרים אתה לא באמת מבין את השפה)  זה לדעת שאתה כל כך הרבה דברים מעבר לרקדן. ואיתך האנשים שמלווים אותך בכל הרגעים האלה, החל מאימהות הלהקה, מצוות המשרד וצוות הלהקות: עירית, טל, נתי, מושיק, ודגנית שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו... והם הסיבה שאנחנו פה, הם חלק בלתי נפרד מהזיכרונות הכי טובים שלנו." (גילי גבל)

גילי בחרה לסיים את דבריה במספר שורות מתוך השיר "יש מקום" (יהורם גאון):

"לכל מקום אשר אליו אברח,

ישנו מקום שלא שלא אשכח.

אותו תמיד אשא עימי בלב,

יש מקום אותו אני אוהב..."

ולנו זה אומר הכל!!!!

חלפו 30 שנה, ואנו לא נחים לרגע, לא עוצרים רק מתחדשים, מחדשים מתקדמים ומשתפרים.

לחיי המפגש הבא והשנים הטובות שבדרך!!    

קישור לתמונות הכנס   
 


        

  


_____________________________________________________________

 

 

         פעילות להקות המחול משגב:

 

  • להקות מחול חדשות נפתחות אחת לשנתיים לגילאי כיתות ה'-ו' והרקדנים מתקבלים אליהן לאחר בחינה.

  • ההשתתפות בסדנת הלהקה פתוחה לכל המעוניין. פעילות הסדנה מבוססת על לימוד ריקודי עם ישראלים, ריקודי שורות ומעגלים, והכרת רפרטואר הלהקות היצוגיות.

  • תוכנית הלהקות הייצוגיות מגוונת במיוחד ומורכבת מלימוד רפרטואר של ריקודים ישראליים, ריקודי הומור ומשחק.
    ייחודן של הלהקות, בכוריאוגרפיות אתניות ומודרניות, המשלבות אביזרים שונים ותלבושות ססגוניות.

  • הלהקות מופיעות באירועים מרכזיים של המועצה (ימי עצמאות, טכסים שונים), בפסטיבל המחולות בכרמיאל ומשתתפות בכנסים מרכזיים ברחבי הארץ. כמו כן מייצגות את משגב בפסטיבלים ובקהילות יהודיות בחו"ל (בארה"ב, דרום אפריקה ברזיל, צרפת, צ'כיה)

  • בשנת 2001 ובשנת 2005 זכו הלהקות היצוגיות,  (בכל שנה), במקום הראשון בפרס ע"ש לאה פורת – גור לאומנויות הבמה, במסגרת כנס להקות מחול ונבחרו ללהקות המחול הטובות ביותר לשנת הבחירה.

  • בנוסף לפעילות השוטפת, מתקיימות גם סדנאות העשרה מיוחדות לרקדני הלהקות עם אמנים וכוריאוגרפים המלמדים  סגנונות מחול שונים ומגוונים. 

  • בכל שנה מתקיים מופע שנתי במשגב בשיתוף כל הלהקות והסדנאות (כ  - 300 רקדנים), בפני מאות צופים, המגיעים מיישובי משגב וממקומות שונים בארץ.

  • צוות הלהקות והרקדנים, שותפים להפקה ולקיום מופע "ניצני בוקר" -  אירוע התרמה לילדים במשגב בעלי צרכים מיוחדים וכן מופיעות בהתנדבות במסגרות מיוחדות כמו ביה"ס אייל,  כפר תקווה ועוד..

ועוד במרכז הקהילתי
  0
 
 
 
 
שם מלא *
טלפון
הודעה
מייל *
 
בניית אתריםבניית אתרים