פסיפס של קהילות
יישוב לדורות
youtube
שבילים ברשת
facebook
ערבית
אנגלית
צור קשר
משגב בחרום
search

דף הבית >
חדשות>

ביקור F2F בפיטסבורג- אוקטובר 2012

 

משלחת נציגי תחום הנוער חזרה מביקור בפיטסבורג (...אבל כמעט נתקעה שם בגלל "סנדי")

ביום שלישי שעבר, חזרה משלחת של נציגי תחום הנוער של שותפות ביחד (שותפות 2000 בשמה הקודם) משהות של מספר ימים בקהילה השותפה לכרמיאל ומשגב – פיטסבורג. המשלחת כללה את נציגי אגפי הנוער של כרמיאל ומשגב (תומר הופמן, הילה נחום ונועם וידן), נציגות ועדת הנוער של השותפות (לילך וקסמן רנה, גלית ארנר ועידית גל) ומנהלת השותפות מטעם הסוכנות היהודית (ענת שרביט).

הביקור בפיטסבורג היה חוויתי ושונה וכלל דיונים אינטנסיביים עם השותפים האמריקאים המכירים היטב את משגב וכרמיאל ומרגישים חיבור ומחויבות.  לחלקם יש באזור בני משפחה וחברים או ילדים שעשו עלייה ורובם ככולם אוהבים את כרמיאל ומשגב ואת הקשר המיוחד שנוצר בין שלוש הקהילות.

הנציגים נסעו על מנת לקדם פרויקטים בתחום הנוער, כגון משלחות היוצאות לפיטסבורג במסגרת "הרוח הישראלית" (משלחת טקסים לציון יום הזיכרון ויום העצמאות), משלחת "דילר" לעידוד המנהיגות הצעירה, קבלת ואירוח משלחות של בני נוער מפיטסבורג ועוד.  מטרת הנסיעה הייתה בין היתר לדון בפרויקטים הקיימים ולהעלות פרויקטים נוספים.

בין הדיונים התקיים ביקור בתערוכה מיוחדת להנצחת אולימפיאדת ברלין 1936 . את הסיור הדריך בחור גרמני בן 19 שמקדיש שנה להתנדבות בקהילה היהודית, כדי להנציח את זיכרון השואה והלחימה בפשיזם הגרמני, על מנת ש"דבר כזה לא יחזור עוד".

בנוסף, זכו נציגי המשלחת לראות את הבלט "ג'יזל" של "תיאטרון מחול פיטסבורג" שהופיע בכרמיאל בפסטיבל המחולות האחרון.

תם הביקור אך יומו האחרון לא נשלם, בשל המנוסה מאימת הסופה "סנדי", אשר התקרבה לחופי ארה"ב.

בימים הקרובים, תפרסם השותפות פרוייקט חדש לתלמידי כיתות י'-י"ב מהאזור המזמין אותם להשתתף בתחרות בינלאומית בכתיבה, אומנות וקולנוע בנושא אולימפיאדת ברלין 1936. הזוכים ב- 3 הקומות הראשונים של התחרות בישראל ייסעו לארה"ב בתחילת אפריל וישתתפו בתחרות הבינלאומית.6.11.2012, 14:00

 
 

 

  המשרד לפיתוח הנגב והגליל
 
  משרד הבינוי והשיכון
 
שם מלא *
טלפון
הודעה
מייל *
 
בניית אתריםבניית אתרים