פסיפס של קהילות
יישוב לדורות
youtube
שבילים ברשת
facebook
ערבית
אנגלית
צור קשר
משגב בחרום
search
כותרת

דף הבית >
חדשות>

ב"שותפות ביחד" מברכים בתשואות את משלחת "הרוח הישראלית" היוצאת לפיטסבורג.

השותפות חוגגת השנה ח"י שנים להיוסדה. מאז הקמתה השתתפו בתכניות הנוער של השותפות כ 4000 בני נוער מהאזור ומפיטסבורג במוצ"ש האחרון התקייים אירוע הוקרה לתוכניות הנוער של שותפות ביחד כרמיאל משגב של הסוכנות היהודית. 

האירוע כלל גם את חגיגת העשור למשלחת "הרוח הישראלית" ואת הופעת המשלחת העשירית בחזרה הגנרלית שלה, לקראת יציאתה לפיטסבורג להופיע בטקסי יום הזיכרון והעצמאות של הקהילה היהודית. 

בדברי הפתיחה של הערב אמרה לילך וקסמן רנה, יו"ר הועדה לקשרי צעירים: "בחישוב גס משתתפים מידי שנה למעלה מ 200 בני נוער מהארץ ומפיטסבורג בתכניות הנוער של השותפות מה שאומר שמאז הקמתה נגעה השותפות בכ – 4000 בני נוער ! בני נוער מפיטסבורג שלראשונה נפגשו עם המציאות ישראלית לא דרך שידורי 

ה BBC , אלא דרך החום והלבביות של משפחה מארחת ישראלית והכרות עם בן גילם. באמצעות המפגש עם בני נוער ישראלים, הצעירים מפיטסבורג מכירים במורכבות של המציאות הישראלית. הם לומדים על הדמיון בינם לבין הנער הישראלי ובה בעת גם על השוני. בני הנוער הישראלים בתכניות שלנו לומדים לכבד את המרכיב היהודי בזהות הישראלית שלהם". לילך הציגה בפני הקהל את תוכניות הנוער השונות של השותפות: שגרירים צעירים/דילר, CIT, משלחת כדורסל ותכניות חינוכיות לקשרים בין בתי ספר. 


האירוע , שהתקיים במוצאי שבת האחרון במרכז ברוך בכרמיאל כלל גם את טקס הענקת הפרסים לזוכים בתחרות עבודות האומנות בנושא השואה. הזוכים במקום הראשון נמצאים בימים אלה בפיטסבורג לטקס יום השואה ולטקס הענקת הפרסים הרשמי. הזוכים במקומות שני, שלישי ורביעי זכו בפרסים כספיים וכך גם 2 בתי הספר (אורט כרמים ואורט פסגות) אשר הגישו את מספר העבודות הרב ביותר. 

משלחת הרוח הישראלית, המונה 10 בני נוער מכרמיאל ומשגב, תלמידי כיתות י-י"א, תצא ביום חמישי לפיטסבורג לסיבוב הופעות של 10 ימים. המשלחת תביא איתה לפיטסבורג את ההוויה הישראלית ותאפשר ליהודים באמריקה הרחוקה להיות שותפים לכאב, לצער ולגבורת הנופלים מצד אחד ולחגוג באוירה ישראלית את שמחת העצמאות והיופי של כרמיאל ומשגב.   8.4.13, 12:20 
 
 
שם מלא *
טלפון
הודעה
מייל *
 
בניית אתריםבניית אתרים