השרות הפסיכולוגי מציע קבוצות הדרכה להורים, בעברית ובערבית, בהמשך לתשובות ולבקשות שלכם, כפי שעלו בשאלונים שהופצו לאחרונה, בכל בתי הספר במשגב

הורים יקרים,

בימים האחרונים הפצנו בעזרת בתי הספר שאלונים לבדיקת מצבכם. ההיענות היתה גבוהה  - קיבלנו תגובות מלמעלה מ-900 הורים וכ-600 תלמידות ותלמידים. שמחנו לגלות כי אוכלוסיית משגב מגלה חוסן בהתמודדות עם המצב. מרבית ההורים שמילאו את השאלון דיווחו על התמודדות טובה בהקשר של יחסים בתוך המשפחה, קשב לילדיהם ומתן מענה מותאם. באופן מותאם למצב הלא-נורמלי, חלק מכם תיאר קשיים שונים, וכ-15% ציינו כי הם מעוניינים לקבל עזרה ייעוצית מקוונת מהשירות הפסיכולוגי.

גם מתלמידים ותלמידות קיבלנו קשת של תגובות – רובם.ן דיווחו על קיומם רגשות חיוביים ועל יכולת טובה לאזן את היומיום שלהם.ן. באופן טבעי וצפוי, יש ילדים.ות שמרגישים יותר בדידות, יש כאלה שחווים.ות שעמום שהולך וגובר, לחלקם.ן לא קל להיות סגורים.ות בבית לאורך זמן כה רב, יש ילדים.ות שמודאגים.ות ממה יהיה בעתיד. חשוב לנו לומר שהתמשכות הסגר עלולה להעלות אתגרים חדשים או להחריף קשיים קיימים אצל ילדיכן וילדותיכן. לכן אנו ממליצים שתמשיכו להתעניין בשלומם.ן, לשים לב למצב רוחם.ן ולשינויים קיצוניים בהתנהגותם.ן, ולמידה בה הם משמרים קשרים עם חבריהם.ן. יש לכם תפקיד מאד משמעותי בימים אלה - לשמור על המשפחה כמקור לתמיכה והנאה, כפי שחלקכם.ן ציינתם בתגובותיכם.ן בשאלונים - זו הזדמנות לחיזוק הקשר ולקירבה .

בכדי לסייע בשימור החוסן ובהתמודדות עם הקשיים שעולים, אנו בשירות הפסיכולוגי מציעים בימים הקרובים מפגשי הדרכה קבוצתיים דרך ZOOM, על פי נושאים שונים בהתאם לבחירתכם.

ההשתתפות היא ללא עלות, נדרש רישום מוקדם.

ראו כאן באתר את מומרי ההדרכה שאספנו עבורכם – חומרי קריאה, הדרכה ופעילויות עם הילדים, שיכולים לסייע בהתמודדות היומיומית

 

חג שמח,

מירב שפר וצוות השירות הפסיכולוגי-חינוכי משגב