ביום ראשון, 01/11/2020 הצוותים החינוכיים של בתי הספר היסודיים יקבלו את ילדות וילדי כיתות א' עד ד' לחמישה ימים בשבוע !

התלמידות והתלמידים מחכות/ים למפגש החברתי ועם הצוות החינוכי, כך גם הקהילה תתחיל לחזור לשגרה.

קבינט הקורונה התכנס בתחילת השבוע וקבע, כי בתי-הספר היסודיים יחזרו לפעול בהדרגה ובלימודים-לסירוגין. ניתנה אפשרות לשלב לימודים מרחוק ולימודים בבתי הספר בהתאם ליכולות השונות של כל בית ספר.


אנחנו במשגב נערכנו וגיבשנו מתווה רחב יותר  שיאפשר חמישה ימי לימוד לכל תלמידות ותלמידי כיתות א'-ד'. המתווה נבנה בשיתוף עם מחוז צפון של משרד החינוך.

על פי המתווה, כיתות א' עד ד' ילמדו חמישה ימים בשבוע, לכל בית ספר יש את המאפיינים שלו וכל מנהל/ת יחד עם הצוותים החינוכיים הכינו את המערכת בהתאם.  

העיקרון המנחה בבניית המתווה הנוכחי הוא הגעה פיסית ומפגש אנושי, תוך שמירה על ההנחיות. בכדי לאפשר הגעה לבית הספר לחמישה ימים, ייתכנו שינויים במערכות השעות. מגבלות משרד הבריאות מכתיבות הגבלת מספר המפגשים של כל איש/ת צוות עם קבוצת ילדות/ים.

במקביל, בתי הספר נערכים ובחלקם כבר התחילו לפגוש את ילדות וילדי כיתות ה' עד י'ב בקבוצות קטנות בישובים למפגשים רגשיים וחברתיים.

בנוסף, המועצה בתיאום עם מחלקת הנוער ונציגי היישובים, פועלים לביצוע תכניות חינוכיות משלימות ביישובים.

בראש ובראשונה, מי שהופכים את כל המתווה הזה לאפשרי הם של המנהלות והמנהלים שלנו, שמנווטים את בתי-הספר בתוך תקופה מאתגרת מאוד שעושים את זה במקצועיות גדולה, וכמובן צוותי החינוך שלנו, עם המסירות הבלתי-נדלית, שהתגייסו כמו תמיד לטובת התלמידות/ים שלהם באופן שראוי לכל הערכה.

החזרה של מערכת החינוך לפעילות, שתהיה הדרגתית ומדודה, עשויה להיות מלווה בעלייה מסוימת בתחלואה. התפקיד שלנו, של כולנו ביחד, הוא באחריות המשותפת שלנו להקפדה על ההנחיות הבסיסיות: מסיכות, שמירת מרחק, היגיינה. אם לא מרגישים טוב, עדיף לא ללכת לעבודה, או לא לשלוח את הילדות והילדים לבית-הספר. רק באחריות משותפת של כולנו, נצליח לשמור את משגב ירוקה ובריאה. העבודה המשותפת שלנו עם כלל היישובים נושאת פרי בהורדת התחלואה, וחשוב שנדע לשמר את זה.


הסעות לבתי הספר החל מ 01.11.2020