אגף החינוך במועצה האזורית משגב בסימן של התחדשות עם פתיחת שנה"ל תש"פ


במהלך הקיץ ולקראת פתיחת שנה"ל תש"פ, בוצעו הכנות נרחבות בכלל בתי הספר והגנים ברחבי המועצה, לקליטת 8,311 התלמידים.

שמחים לבשר על סיום בניה ופתיחה חגיגית של המבנה הראשון בבית הספר היסודי החדש בלבון, "הרכס", בו ילמדו תלמידי כיתות א' עד ג'. המבנה השני של ביה"ס נמצא בתנופת בנייה וצפוי להיפתח בשנה הבאה.

גנים חדשים נבנו ויפתחו השנה בישוב ערב-אל נעים.

במסגרת שיפוצי בינוי בחופשת הקיץ בוצע שדרוג נרחב במבנה אמבר של קמפוס משגב שחידש פנים. כמו כן, נצבעו גנים, מסדרונות, כיתות ועוד.

בקרוב תסתיים בנייה והערכות לקליטת תלמידים בבניין הכיתות החדש שנבנה בקמפוס משגב, בניין "אביב".

בעתיד הקרוב יחל שיפוץ מבנה גליל בקמפוס, שייועד למחלקה לקידום נוער ובו גם מרחב מייקרים (המשלב בין עשייה ויצירה לבין רכיבים וכלים טכנולוגיים), לטובת הקמפוס כולו. כמו גם תכנון והקמת מרחב HUB  חינוכי חברתי בסמוך לחממה הפדגוגית, (מרחב המשלב משאבים, השראה ועוד, לשיתוף פעולה במטרה להוציא לפועל רעיונות יצרתיים בתחומי חינוך, חברה, קהילה ועוד).

גם השנה נקיים קורס ערבית לאנשי ונשות החינוך, קורס  דו שנתי להנחיית קבוצות בשיתוף עם  מכללת תל חי , סדרת מפגשים עם הפרופ' נמרוד אלוני, ופרויקט "בתי ספר מנגנים" בבתי הספר היסודיים סלאמה, כמאנה וגילון.

בנוסף מגוון  יוזמות  ופיתוחים פדגוגיים נרקמים בימים אלה בתמיכת אגף החינוך והחממה הפדגוגית .

שישי יישובי - השנה יתקיימו בישובים התכניות "שישי ישובי" ותכנית "צהרונים" לכיתות א' עד ג' בבתי הספר היסודיים גילון ושכניה.

השנה יחל פרויקט "שפה משותפת" בין בתי הספר יסודי משגב, יסודי סלאמה, בית ספר עודד ובי"ס על יסודי כאוכב . ביסודי גילון, תפתח כיתה ללקויות תקשורת.

הצוות והתלמידים בבית הספר לבון