נערכים בשגרה מוכנים בחירום

חברת קולחי משגב קיימה כנס לניהול משברי מים בחירום


בתחילת השבוע קיימה חברת קולחי משגב, תאגיד המים והביוב של המועצה, כנס בנושא ניהול משברי מים בחירום והערכות משותפת של הישובים למועצה.

בכנס השתתפו נציגים רבים מהישובים, ביניהם: יו"ר ועדים, נאמני מים ומתנדבים בצוותי הצח"י. בנוסף השתתפו מנהל אגף הביטחון וצוותו, עובדים נוספים מהמועצה ואנשי קולחי משגב.

ראש המועצה, דני עברי פתח את הכנס והודה לכול הבאים על הנוכחות המרשימה: "אנחנו צרכים להיות מוכנים – זו אחריות שלנו ושלכם".

מאלכ הזימה - מנהל מרחב צפון ברשות המים הציג בפני המשתתפים מקרים של משברי מים, בדגש על מועצות אזוריות בארץ, והסיוע שניתן על ידי רשות המים. כמו כן סקר את סדרי העדיפויות בזמן חירום על מנת לייצב את האוכלוסייה.

מנכ"ל קולחי משגב, סמי ניסן הציג את אחריות המועצה באמצעות קולחי משגב לניהול משבר מים וסקר בפני הנוכחים את דרישות כיבוי אש מתשתית המים, את הפערים והדרך לצמצם אותם לכדי מוכנות הישובים לתרחישי שריפה.עוד דיבר על חשיבות שיתוף הפעולה בין התאגיד לנאמני המים, שאמורים להכיר את מיפוי הצנרת בישובים והטיפול בה, על מנת להיות מוכנים ברמה המיטבית ביותר. תפקיד נאמני המים הוא חשוב מאין כמוהו. המתנדבים אמורים להקים, לאייש, ולתפעל את תחנות החלוקה בישובים בזמן חירום.

בחלק השלישי של הכנס קיבלו המשתתפים ממאלכ הזימה, הרצאה מעשירה ומרעננת  בנושא תזונה ושלום פיזי עם גופנו.

תמונה מכנס לשעת חירום