מועצה אזורית משגב מקדמת הנקה

קלינקת הנקה במרכז הצעירים במועצה האזורית משגב מאפשרת לנשים אחרי לידה קבלת עזרה מקצועית ומפגש עם נשים אחרות.


הקליניקת הקהילתית הפועלת במשגב מזה שנה, בניהולה של  דנה פריוולד יועצת הנקה מוסמכת IBCLC  , מאפשרת טיפול מקצועי ומתן מידע בזמינות גבוהה.

אחד הדברים שמקשים על ההתמודדות עם הימים הראשונים שלאחר הלידה הוא תחושת הבדידות. גם אם יש עוד אנשים בבית, אישה לאחר הלידה, בייחוד אם היא חווה קשיים בכלל ובהנקה בפרט, זקוקה לכמה שותר תמיכה, ונמצא כי דווקא השהייה עם עוד נשים שחוו חוויות דומות מקלה מאוד ומפחיתה את תחושות הקושי.

מתי כדאי לבקש עזרה מקצועית בהנקה? אם את חווה כאבים, או פצועה. אם יש בעיות של גודש או עלייה לא מספקת במשקל התינוק. כאשר התינוק ישנוני מאוד ולא אוכל באופן פעיל' או שפשוט את לא בטוחה במשהו. גם שאלות הנוגעות למעבר לבקבוקים, שאיבות או גמילה מהנקה ומעבר למוצקי, ניתן להעלות.

נשים רבות מגיעות לפגישה לקראת חזרתן לעבודה כדי לחשוב ביחד כיצד להתנהל במעבר הלא פשוט הזה. לקראת הלידה מומלץ להגיע למפגש הכנה להנקה ולימים הראשונים כדי שיהיה קל יותר להתחיל ברגל ימין.

נשים לאחר לידה מוזמנות להגיע למפגש מיניקות שבועי, לקבל עזרה מקצועית וגם לפגוש עוד אמהות במצבים דומים. למפגשים מגיעות נשים לעיתים גם עם חברה תומכת וגם עם סבתא. לעיתים הן פשוט באות כדי להיות ולהניק ביחד גם אם אין בעיות. אחת לשבוע מגיעה מלווה התפתחותית לתינוקות, לאה מרום ונותנת עזרה והנחייה אישית לכל אמא .

אימא של אלון כתבה: "אמנם  אני כבר אמא מנוסה לשניים נוספים , ובכל זאת ועדיין התקופה הראשונה  לאחר הלידה, כולל אתגר ההנקה - זו תקופה מאד לא פשוטה לכל אישה. שמעתי על קליניקת ההנקה דרך חברה , שהמליצה מאד והצטרפתי גם אני למפגשים.  זו הייתה הייתה היציאה הראשונה שלנו מהבית. התקבלנו בזרועות פתוחות ובאווירה נעימה וחמימה. זכינו ליחס אישי, עם המון עצות מועילות פרקטיות ומותאמות בדיוק לצרכנו . המפגש עם  אמהות נוספות שחוות את אותה הדרך - מאוורר, נעים, ומפרה . המקום נעים, מפנק , ובכלל, איזה כייף שחשבתם והקמתם".

מרכז הצעירים מארח לראשונה בצפון קורס להכשרת מדריכות הנקה המהווה שלב ראשון בתהליך ההסמכה ליועצות הנקה ברמה בינלאומית. הקורס מנוהל ע"י דר' ג'ינה וייסמן, מנהלת "מועדון הנקה חלב אם".

הקליניקה מתקיימת בתיאום מראש מידי יום חמישי בין השעות 10:30 - 12:30, בגן הקיימות.

מוזמנות ליצור קשר לתיאם ביקור אצל דנה 054-6734376

 

מפגש אמהות בקליניקת הנקה