"הקן בלב הקהילה"

חדשות (09/10/2018 10:27)
הנוער העובד והלומדכנס מועצתי ראשון מסוגו, לפתיחת שנת הפעילות של הנוער העובד והלומד במשגב, התקיים לאחרונה במועצה, בסימן 20 שנה לפעילות התנועה במשגב. בכנס הושק מודל פעילות חדש של המועצה לשנה הקרובה, שכותרתו "הקן בלב הקהילה". 65 משתתפי הכנס, מכל רחבי המועצה, נחשפו לחידושים החינוכיים והארגוניים בפעילות לשנים הבאות, המבוססים בעיקרם על תפיסה חינוכית כולית ודיאלוג מתמיד עם הקהילה.
בשנה האחרונה פיתחה תנועת הנוער העובד והלומד יחד עם בעלי תפקידים בתחום החינוך והנוער מהמועצה, המרכז הקהילתי ומהיישובים מודל פעילות חדש, המחבר בין הגורמים החינוכיים - התנועה, היישוב, המרכז הקהילתי והמועצה, וחדשנות חינוכית המבוססת על עיקרון הדיאלוג. שיאו של התהליך התרחש בכנס, בהשתתפות חברי ועדות הנוער, הוועדים היישוביים, רכזי התנועה ביישובים, חברים ממרכז תנועת הנוער העובד והלומד, נציגי המרכז הקהילתי ורכזי המועצה האזורית במשגב, סביב שולחנות עגולים בנושא ״קהילה בונה קן בונה קהילה״.
המשתתפים התייחסו לשינויים שנעשו בפעילות התנועה במועצה לאורך שנותיה: "לאורך השנים, יחד עם התנועה ידענו לזהות את צרכיה הייחודיים של משגב ושל יישוביה. יצרנו את מודל 'הקן היישובי', לאחר שנים של פעילות אזורית בלבד. קני התנועה ביישובים הם מכפיל כוח ליישוב – הקן התנועתי תומך את התפתחותה של הקהילה ביישוב, וכך גם הקהילה תומכת את התפתחות הקן. כך אנו מצמיחים ביחד, המועצה והתנועה, בני נוער וצעירים מוכשרים וערכיים!".
הנוער העובד והלומד היא אחת משתי תנועות הנוער הגדולות בישראל (על פי נתוני משרד החינוך), ופועלת בכל חלקי החברה הישראלית: בעיר, בקיבוץ, במושב, ביישוב הקהילתי, בפריפריה ובמרכז, בקרב בני נוער יהודים, ערבים ודרוזים. כיום פועלת התנועה ב-18 יישובים במשגב ומפעילה בהם 15 קנים: יובלים, שכניה, קורנית, הר חלוץ, רקפת, כמון, מכמנים, תובל, פלך, עצמון, יחד-הררית, כמאנה, ערב אל נעים, סלמה, אשבל, חרשים, טל-אל, ומצפה אבי''ב.
בעוד מספר חודשים צפוי להיערך הכנס הרשמי לציון 20 שנות פעילות הנוער העובד והלומד במועצה, בהשתתפות בוגרי התנועה, חניכים, מדריכים, הורים והצוותים היישוביים.


 

לאתר הקתדרה במשגבלאתר מרכז קהילתי משגבלאתר יישוב לדורותלאתר הנופלים
צרו קשר
ד.נ. משגב 20179000|
דוברות המועצה|
טלפון:04-9902311 מוקד משגב|
פקס:04-9902315|
yifat@misgav.org.il
כל הזכויות שמורות למועצה אזורית משגב, טלפון:04-9902311. האתר מספק מידע כללי בלבד. הנוסח המחייב הוא זה הקבוע בהוראת הדין הרלוונטית כפי שתהיינה מעת לעת.
מועצה אזורית משגב - דף הבית