תושב יקר, שמחים שבאת למשגב

אורח חיים מקיים וסביבתי הוא אחד הערכים שהתבססו היטב במשגב. תרגישו בכך כמעט בכל אשר תפנו.

באגף קיימות וסביבה במועצה ניסינו להקל ולסייע לתושבים לאמץ את אורחות הקיימות בכמה תחומים, שבהם התושבים לוקחים חלק פעיל:

 

הפרדת פסולת

משגב הציבה לעצמה אידיאל של אפס פסולת והיא חותרת בהתמדה להגשמתו. במרכזי המיחזור בישובים מוצבים מיכלים רבים אליהם ניתן להפריד את הפלסטיק, הנייר, הקרטון ועוד (שילוט והנחיות מוצבים במקום).  בנוסף לכך, לכל משפחה במשגב יש פתרון לשאריות האוכל שלה בדמות קומפוסטר או פח חום המוצבים בחצר או ליד הבית . ליד מכולות האשפה מוצבים גם פחים כתומים המיועדים לפסולת אריזות.
לקבלת קומפוסטר או פח חום ללא עלות , יש לפנות מוקד משגב 107 או מכול טלפון 049902333 וכן לאגף קיימות וסביבה 049902317
לקבלת שקית מיחזור כתומה תוכלו לפנות למזכירות האגף.

 

גזם

בישוב מפוזרות פינות גזם אליהן מוציאים התושבים את הגזם מגינותיהם. הגזם נאסף ומרוסק על ידי המועצה והופך לחומר נאה למראה ומדשן ומטייב קרקעות – לרווחת התושבים.

 

פסולת אלקטרונית-

הפסולת נאספת מפתח הבתים על פי פניית התושב למוקד משגב. כמו כן מפעיל האגף עגלה של איסוף פסולת אלקטרונית שעורכת סבב בין הישובים. אל העגלה ניתן להביא גם נורות ופלורוסנטים. נורות אלו נאספות גם במיכל המוצב אצלנו בבניין המועצה באגף הקיימות.

 

פעילות קהילתית

האגף יוזם ומארגן פעילות קהילתית-יישובית בנושאי קיימות סביבה וקהילה. אתם מוזמנים לקחת חלק בגינה קהילתית או בועדת הסביבה בישוב. אנחנו נשמח תמיד לשמוע ולהצטרף ליוזמות סביבתיות חדשות שעולות ביישובים. אם יש לך יש רעיונות – בוא לספר לנו.

 

בגן הקיימות

(גן נעים, נינוח ומקיים, מול בניין המועצה) פועל מרכז לקיימות מקומית שמספק כלים והרחבת דעת בנושאים שונים ומגוונים בתחום הקיימות והסביבה: קורסי פארמקלצ'ר, כלכלה מקומית, ימי החלפת זרעים ועוד.

 

וטרינריה

אם יש לכם כלב או חתול, אל תשכחו לרשום אותו במועצה ולחסן אותו במועד. פעמיים בשנה נערכים חיסוני כלבת בישובים, יש לעקוב אחרי הפרסומים על הגעתה של הווטרינרית ליישוב.  כמו כן ניתן לחסן אצלנו במועצה, בשעות הקבלה המופיעות באתר המועצה
במשגב שומרים על החוק ולא מאפשרים לכלבים לשוטט חופשי. בעת טיול עם הכלב יש לקשור אותו ברצועה. המועצה מפעילה לוכד כלבים שעובר בישובי המועצה ולוכד כלבים משוחררים. תושב הנתקל בכלבים משוחררים מוזמן לפנות למוקד המועצה ולהזמין לוכד.

למידע נוסף על הפרדת פסולת