כמות הפסולת האלקטרונית המיוצרת בעולם בעידן הטכנולוגי עולה בקצב מסחרר. פסולת זו עלולה להיות מסוכנת כאשר היא אינה מטופלת כראוי ומוטמנת באדמה ומצד שני יכולה להוות מקור לחומר גלם עבור מוצרים חדשים אם היא מופרדת ומועברת למיחזור.

לפני מספר שנים נחקק בישראל חוק הפסולת האלקטרונית, אשר בדומה לחוק האריזות, מטיל את האחריות על הטיפול במכשירי חשמל ואלקטרוניקה בסוף חייהם, על היצרנים והיבואנים אשר הכניסו אותם לשוק.

פסולת אלקטרונית במועצה נאספת בשני אופנים.

מכשירי חשמל ואלקטרוניקה קטנים כגון מיקסר, טוסטר,  מגהץ, טלפון, מטען, ציוד מיחשוב, כבלים, צעצועים ועוד ניתן להביא לאחד ממתקני האיסוף במועצה. המתקנים ממוקמים בסמיכות לבתי הספר במועצה במטרה לשרת גם את תושבי הישובים הסמוכים וגם מתוך רציונל חינוכי השואף להפוך את הילדים ל"שגרירים" בנושאים של איכות הסביבה בכלל ומיחזור בפרט.

נכון להיום ניתן למצוא את המתקנים בחניה של בי"ס הר שכניה, בי"ס הר גילון, בי"ס הרכס (לבון), בי"ס מורשת ומרכז שירותים משגב.
בהמשך יוצבו מתקנים קטנים יותר גם בבתי ספר נוספים. במתקנים הללו ישנם גם פתחים ייעודיים עבור סוללות ונורות לד ופלואורסצנט. 

מכשירי חשמל גדולים כגון מקרר, תנור, מייבש, מכונת כביסה וכיוצ"ב מפונים מפתח המגרש של התושב/ת על פי פנייה למוקד משגב.

כלל המכשירים נאספים על ידי תאגיד המיחזור "אקומיוניטי" ומועברים למפעל "אקולוגיה לקהילה המוגנת" הממוקם בפארק תעשיה משגב (תרדיון). זהו מפעל מוגן המעסיק מעל 80 עובדים/ות עם צרכים מיוחדים ומשקיע חלק מהכנסותיו במיזמים חברתיים.

סרטון אקולוגיה לקהילה מוגנת

בכל שאלה בנושא מוזמנים לפנות אלינו באגף שפ"ע ואיכות הסביבה של המועצה 04-9902317 או דרך מוקד משגב.